A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Яковлівський опорний заклад загальної середньої освіти Степанівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області

Історія закладу

Історія закладу

Перше приміщення школи у Яковлівці з’явилося в далекому 1925 році. Воно було збудоване звичайними селянами, які у вільний від важкої колгоспної праці час збиралися на загальносільську толоку і разом зводили храм науки для своїх дітей. Збудована з мрією про краще і легше життя для нащадків, з переконанням важливості освіти для людини, ця споруда міцно стоїть і досі, переживши другу світову війну, коли в ній був розміщений військовий шпиталь. Зараз у даній будівлі знаходиться Яковлівський старостат, сільська бібліотека, відділення зв’язку.

До 1950 року школа у Яковлівці була восьмирічною, а у 1952 році вперше було випущено 10 клас у кількості 22 чоловік. У повоєнні роки паралельно з дитячою працювала вечірня школа для дорослих. У 70-80 роках діти мусили навчатися у дві зміни, тому що приміщення було замалим для великої кількості дітей з Яковлівки та навколишніх сіл. Тому було розпочато будівництво нової школи.

Відкриття нової двоповерхової будови навесні 1991 року, року проголошення Незалежності України, стало початком якісно нового етапу у розвитку закладу.

Були започатковані нові традиції – прапор, гімн, герб школи, День школи, Свято Матері, відродження обряду щедрування на Святого Василя, День села, Олімпійські ігри та багато інших. Навколо школи було розбито кілька розаріїв, вирощено березовий гай, сосновий бір, липові, каштанові алеї, вербово-калиновий куточок, посаджено вишневий сад, встановлено антропоморфну стелу, облаштовано спортивні майданчики тощо.

Учні сільської школи починають посідати численні призові та навіть переможні місця на районних, обласних олімпіадах, конкурсах та фестивалях з виховної роботи, у спортивних змаганнях. Завдяки творчій роботі вчителів та учнів школа може гордитися неодноразовими переможцями та призерами районних, обласних та навіть фінальних етапів конкурсу-захисту Малої академії наук у кількох секціях. За кожною перемогою – активність дітей та творча й відповідальна позаурочна праця вчителів.

При школі облаштовано тренажерний зал.

З 2012 року заклад входить в обласну мережу Шкіл сприяння здоров’ю.

У школі особистими зусиллями вчителя історії, заступника директора з навчально-виховної роботи С.Г.Голдаєва відкрито краєзнавчий музей, численні експонати якого ілюструють історію рідного краю від найдавніших часів до наших днів. Зберігаються в ньому і матеріали з історії нашого закладу.

Директорами Яковлівської школи у різні роки були: Щукін П.О., Гусаченко Петро Андрійович, Виходець Микола Іванович, Карпова Катерина Іванівна, Добровольська Людмила Андріївна, Жоян Віктор Григорович, Ключникова Зінаїда Василівна, Луцька Єфросинія Михайлівна. З 2006 року заклад очолює Бойченко Лариса Олександрівна.

Сумлінна праця ряду вчителів була оцінена почесним званням «Відмінник народної освіти». Це Онищенко В.Є., Щербатюк О.Г., Мединська Л.І., Ключникова З.В. За високі результати, досягнуті у керівництві школою, директорові Ключниковій З.В. було присвоєно високе звання «Заслужений працівник освіти України». Голдаєв С.Г. посів ІІ місце в обласному етапі конкурсу «Учитель року-2008» у номінації «історія», у 2011 році посів І місце в обласному етапі цього конкурсу, брав участь у ІІІ Всеукраїнському етапі та переміг у суперфіналі конкурсу «Учитель року Одещини-2011».

Фото без описуВипуск 1960 року

 

 

 

 

 

 

Фото без описуВипуск 1965 року

 

 

 

 

 

 

Фото без описуЗакладення фундаменту нової будови школи

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото без описуДиректори минулих років З.В.Ключникова та Л.А.Добровольська з учителем-ветераном, ветераном ІІ світової А.Ю.Єржовим

 

 

 

 

 

Фото без описуЛінійка до свята Останнього дзвоника. На другому плані додаткова будівля старої школи - камчатка

 

 

 

 

 

Фото без описуРепортаж районної газети з відкриття нової будови

 

 

 

 

 

 

Фото без описуСтара будівля школи збудована у  1925 році

 

 

 

 

 

 

Фото без описуСтворення перших розаріїв

 

 

 

 

 

Фото без описуУчасниця фінального туру конкурсу-захисту Малої академії наук Єржова Ксенія звідомим письменником Іваном Драчем

 

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень