A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Яковлівський опорний заклад загальної середньої освіти Степанівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області

До 90-ї річниці Голодомору в Україні

Дата: 24.11.2023 08:48
Кількість переглядів: 30

Фото без описуФото без описуФото без описуДо 90-ї річниці  Голодомору 1932-1933 років для учнів середніх класів був проведений мовно-краєзнавчий  виховний захід "Пам'ятаймо минуле, карбуймо в пам'яті сучасне". Учні 7-Б класу познайомили присутніх з подіями Голодомору в наших селах, з неологізмами на позначення страв, які виникли в ті страшні роки, з відображенням теми Голодомору в українському фольклорі: прислів'ях та приказках, коротеньких співанках. Присутні переглянули презентацію про причини та наслідки голоду, побачили, як виглядали страви тих болючих часів, пом'янули душі загиблих в часи Голодомору шматочком житнього хліба.
Лейтмотивом заходу стали поетичні рядки сучасної поетеси Н.Кузьмічової:
І знову смерть посіяли кати,
І знову геноцид, і знов наруга.
Танцює на людських кістках катюга,
Й відходять українці в засвітИ...
Але завершився захід сподіваннями на нашу Перемогу та мир, темою важливості внеску кожного в їхнє наближення та наголошенням на тому, що ми сьогодні - свідки чи не найважливіших подій в історії нашої нації, про які колись зобов'язані розказати нащадкам.
Після заходу діти з цікавістю ознайомилися з літературою про Голодомор із тематичної виставки шкільної бібліотеки.
У класних колективах уже в умовах дистанційного навчання пройшли виховні години до 90-ї річниці Голодомору, діти приєдналися до акції "Запали свічку пам'яті", а учні Марківської філії  зробили у  хвилини Всеукраїнської акції  гарні фото.
День 
пам’яті жертв  Голодоморів у 2023 році з ініціативи Українського національного інституту пам'яті відбувається під гаслом "Пам’ятай про жертв Голодомору. Підтримуй тих, хто бореться за Україну", символом стала окопна свічка.
"Живий вогонь — це символ пам'яті, це тепло, це надія. Надія на те, що нам вистачить сил вистояти та перемогти. Закликаємо вас зігріти своїм теплом і підтримати тих, хто зараз протистоїть ворогу на передовій. Задонатити знайомим волонтерам на такі необхідні зараз бійцям необхідну амуніцію, техніку та інвентар... Нехай наша пам’ять стане дієвою", — йдеться на сайті УІНП.
Ми ж запросили  батьків та учнів нашого закладу приєднатися до збору відомого в Україні та поза її межами волонтера Єльміри Коваленко 
 на світильники та батарейки для наших захисників, щоб вони завжди мали світло в бліндажах та окопах.
Збір на світильники та батарейки швидко було закрито, можемо сподіватися, що це сталося й завдяки нашій активності. Велика подяка усім дітям, батькам, вчителям, хто відгукнувся на цю добру справу!
Також учні нашого закладу взяли участь в обласній краєзнавчій онлайн-конференції "Одещина пам'ятає" до 90-х роковин Голодомору в Україні, організованій Одеським обласним гуманітарним центром позашкільної освіти та виховання. Учень 7-Б класу Архип Паненко  працював у секції "Соціально-політичні передумови радянського устрою та економічні "перетворення" в українському селі кінця 20-х - поч.30-х, середини 40-х років ХХ століття як механізми  організації Голодомору на Одещині" з доповіддю "Болючі сторінки історії мого села". Дев'ятикласниця Олександра Ганган входила до учасників секції "Моє село, моя родина у пітьмі Голодомору" з доповіддю "Роздуми над кулінарною книгою моєї прабабусі". Наші учні виступили дуже гідно, докладно відповіли на запитання, а їхні тези  увійдуть до збірників  краєзнавчо-дослідницьких робіт школярів Одещини.
Наш заклад дає глибокі знання учням, які бажають навчатися, та готує обдарованих вихованців до майбутньої наукової діяльності. Так нещодавня наша учениця, а тепер другокурсниця ОТУ Софія Топчук, взяла участь у VIII Міжнародному міждисциплінарному конкурсі наукових і мистецьких робіт імені Володимира Маняка та Лідії Коваленко, який присвячено темі Голодомору, та в номінації "Кращі наукові та творчі роботи студентів, аспірантів та молодих науковців" отримала диплом з відзнакою та грошову винагороду на подальше поглиблення та поширення результатів наукової і творчої діяльності.
Також педагоги Яковлівського ОЗЗСО отримали подяку за участь у цьому ж конкурсі, у номінації "Кращі методичні розробки уроку вчителів закладів середньої освіти".Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень